Stały nadzór nad konkurencją – monitoring cen konkurencji. Agencja marketingowa Kielce

Gdy zamierzamy wyprzedzić rywali w wyścigu o uwagę konsumentów, zmuszeni jesteśmy do wykorzystania szeregu skomplikowanych narzędzi oraz zaawansowanej wiedzy psychologicznej, opartej na licznych badaniach eksperymentalnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania klientów w określonych sytuacjach i wykreować je tak, aby były korzystne dla nas. Przy odrobinie zaawansowanej, niemal jawnej perswazji, jesteśmy w stanie zapewnić i sobie, klientom zyski z dokonanej sprzedaży.

Jednym z takich działań jest ciągły monitoring cen konkurencji zwłaszcza w przypadku dyskontów, których oferty zmieniają się każdego tygodnia, oraz ofert, w których istnieje duża rywalizacja na lokalnym bądź krajowym rynku, np. kursy języków obcych w dużych miastach czy usługi kosmetyczne w mniejszych miejscowościach. Jeżeli wiemy, jakie rywale proponują stawki, możemy je obniżyć albo zaoferować jakąś dodatkową usługę w ramach wyższej ceny.

Najlepiej, gdy zatrudnimy do tego celu fachowców. Agencja marketingowa Kielce posiada ofertę dostosowaną do potrzeb małych i dużych przedsiębiorstw, wiedząc, jak istotne ma ona znaczenie w przypadku tego konkretnego działania Kielce.