Statystyka, a wygrywanie w Lotto

Gry liczbowe, w których typujemy konkretne numery z podanej puli mają wiele cech wspólnych. Jedną z nich jest fakt, iż istnieje prawdopodobieństwo powtórzenia się przynajmniej jednej liczby kilka razy z rzędu lub częstego jej losowania w danym okresie. Oczywiście im więcej liczb w puli tym mniejsza jest taka szansa, ale gdy mamy ich 49, a typować mamy ich 6 to jaka jest na to szansa?

Liczby w Lotto

To nie żadna tajemnica, czy zagadka, że przedstawione wyżej liczby odnoszą się do najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce, to jest Lotto. Codziennie większa część społeczeństwa polskiego kupuje kupony, sprawdza wyniki, czy puszcza zakłady w tę flagową grę Totalizatora Sportowego. Nic w tym dziwnego.
Po pierwsze jest to prosta gra liczbowa, w którą można grać od 18 roku życia. Po drugie ma ona przejrzyste zasady i bardzo prosty system wygranych – im więcej liczb trafisz tym wygrywasz większy próg. Po trzecie – można szybko wygrać nawet bajońskie sumy pieniędzy o ile ma się wystarczająco dużo szczęścia.
Ale szczęściu zawsze da się dopomóc.

Rola danych

Dane liczbowe pozwalają nam na wiele. Porównywanie ofert, cen, czy przewidzenie pewnych zachować lub ich zaplanowanie w najbardziej korzystny dla nas sposób.
W Lotto również możemy z tego skorzystać. Na Internecie możemy bowiem znaleźć statystyki wielu losowań, nawet sprzed kilkunastu lat. Co nam do daje?

Najczęściej powtarzające się liczby w Lotto

Zauważyliśmy już fakt, że liczby mogą się powtarzać. Niektóre powtarzają się zaś częściej od innych. Tak wypada, to zrozumiałe.
Jednak dzięki danym, które zapisują takie rzeczy możemy wysunąć wnioski, które liczby są najczęściej powtarzającymi się i właśnie je skreślać.
Oczywiście, nie zawsze powtarzają się te same liczy. Najczęściej powtarzające się liczby w lotto w 2010 roku będą inne niż te w 2020 roku. Im więcej losowań tym wyniki muszą uwzględniać więcej danych i zaczynają się rozdrabniać.
Najlepiej więc analizować dane z roku i miesiąca, porównując je. To da nam wiedzę, które liczby najlepiej teraz skreślić.
Oczywiście nie da nam to od razu wymarzonej szóstki, choć kto wie – to możliwe. Jednak na pewno częściej zaczniemy trafiać choćby trójki, czy czwórki.