Agencje interaktywne.

Kiedyś nie do pomyślenia było to, że w internecie, na jednym portalu społecznościowym móze zgromadzić się tak wiele osób, że powstaną w nim agencje interaktywne. Dzisiaj, w dobie internetu takie rzeczy stają się faktem i nie są już dla nikogo zaskoczeniem, a nawet cieszą się one ogromną popularnością.

Facebook jest medium społecznościowym, który zdecydowanie przejął cały rynek. Kapitalne liczby i statystyki pokazują, że większa część świata posiada swoje konta na Facebook’u, które sprawdza regularnie. Facebook oferuje nam wiele możliwości, oczywiście fundamentem tejże strony jest szybki kontakt ze znajomymi przy pomocy wgranej aplikacji, która wysyła wiadomości – na ten moment wszystko rozwinięte jest tak bardzo do przodu, że sama aplikacja może być odłączana od Facebook’a, a jej nazwą jest “Messanger” – w luźnym tłumaczeniu jest to twór, który wysyła i odbiera wiadomości.

Agencje interaktywne Facebook mają za zadanie tworzyć grona, grupy osób, których społeczność będzie zaangażowane w życie każdego jej członka. Takie agencje zajmują się głównie prowadzeniem fanpage’ów czy grup na Facebook’u regularnie umieszczając tam nowe posty i wchodząc w interakcję z osobami zaangażowanymi.