Dziki kot jako domowy pupil

Każdy z fanów kotów chce się pochwalić wyjątkowym kociakiem. Coraz częściej szukamy jak największych ras, chociaż nie zawsze nam się to udaje.
Współcześnie do największych kotów zalicza się przedstawicieli rasy savanah. Warto tutaj podkreślić, ze nie jest to rasa, która powstała naturalnie.
Pochodzi ona z krzyżówki kota domowego z serwalem. Duże koty domowe, takiej jak savanah warto trochę poznać przed zakupem.

Charakterystyka kota rasy savanach

Warto zauważyć, że jest to rasa stosunkowo bardzo młoda, powstała w XX wieku.Koty te mają bardzo specyficzną budowę, żółte futerko ma charakterystyczne cętkowania. Warto zwrócić też uwagę na samą budowę. Muskularny kot ma bardzo długie nogi, kontrastujące ze stosunkowo krótkim ogonem. Ma również małą trójkątna głowę. Ogólnie przyjmuje się, ze wyglądają jak miniatura serwala
Warto też poświęcić chwile na omówienie charakteru tej rasy ze względu na krzyżówkę z serwalem. Szacuje się, że dopiero w czwartym pokoleniu kociak może mieć już pożądane cechy. Kot te są bardzo przyjacielskie i towarzyskie. Uwielbiają zabawy i są bardzo aktywne. Szukają różnorodnych zajęć.
Kot ten nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w wielopoziomowy drapak z tunelami i budkami dla naszego pupila, warto także zainwestować w zabawki na inteligencję. Natomiast samo futerko należy od czasu do czasu szczotkować grzebieniem lub miękka szczotką. Pamiętajmy oczywiście także o regularnych wizytach u weterynarza.
Kociaka rasy savanah możemy już kupić także w Polsce. Pamiętajmy jednak, ze przy wyborze hodowli powinniśmy szukać takiej, która możne się pochwalić szeroką wiedza w zakresie hodowli tej rasy. W końcu sama rasa ma raptem kilkadziesiąt lat.
Jeżeli chcemy pochwalić się naszym własnym wielkim, dzikim kotem to warto zastanowić się nad zakupem własnie przedstawiciela rasy savanach. Pamiętajmy jednak, ze tak jak każdy kot poszukuje on w nas przyjaciela i towarzysza licznych zabaw. W końcu będzie to nasz kochany kotek, tylko trochę większy.