Transport odpadów poremontowych

Odpady poremontowe należą do najbardziej niewygodnych pozostałości. Ich składowanie komplikuje wiele rzeczy, a dodatkowo nie mogą być zutylizowane razem ze zwykłymi odpadami komunalnymi. Planując duży remont, który wiąże się z duża ilością tych odpadów, powinniśmy być przygotowani na tego typu prace i nie możemy zapomnieć, by już wcześniej zapewnić sobie wywóz odpadów poremontowych.

 

Duże porządki w większych pomieszczeniach w naszym domu, remont lub przebudowa, a także prace ogrodowe. Te wszystkie czynności związane są z dużą ilością odpadów. Wszystkie ze wspomnianych wyżej prac wiążą się bowiem z powstawaniem naprawdę sporych ilości śmieci. Mogą się one okazać dużym problemem, bo zdecydowana większość z nich nie może trafić do pojemnika na odpady komunalne. Dlatego planując poważny remont lub duże porządki, warto wcześniej pomyśleć o tym, co zrobimy z wygenerowanymi w ten sposób odpadami.

W jaki sposób pozbyć się odpadów?

Wszystkie odpady poremontowe, do których zaliczamy: odpady z betonu, cegieł, ceramiki oraz innych materiałów powstających podczas budowy i remontów, w tym płyty karton-gipsowe, kartony i metale należy lokować, oddzielając je od odpadów komunalnych i surowców wtórnych. W przypadku niewielkich prac i zbyt małej ilości odpadów, możemy umieścić je w dużych wiadrach bądź solidnych workach (świetnie sprawdzą się te po cemencie), a po zakończeniu remontu możemy je zawieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeśli jednak wytworzyliśmy ich większą ilość, niezbędny będzie tzw.big bag lub kontener o znacznie większej pojemności, w którym zmieścimy gruz i pozostałe odpady.

Komu należy zlecić wywóz odpadów?

Wiele firm, które wynajmują kontenery na gruz Poznań, oferują także wywóz odpadów poremontowych. Zakres usługi nie jest zbyt skomplikowany. Wystarczy wybrać odpowiedni kontener o dopasowanej do naszych potrzeb pojemności, a wypożyczająca go firma dowiezie go pod nasz adres. Po jego naładowaniu przy zakończeniu prac, dostawca odbierze od nas pojemnik wraz z odpadami i przekaże go do punktu składowania lub utylizacji.

Wywóz śmieci, kiedy możemy skorzystać z usługi?

Zamówienie kontenera na odpady poremontowe, wraz z jego wywozem to usługa szczególnie korzystna dla osób, które wykonują remont, a jednocześnie nie dysponują zbyt dużym autem, by przewieźć nim wszystkie powstałe odpady. Jest to też zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, bo wtedy nie musimy martwić się przewozem śmieci na własną rękę. Wywóz odpadów poremontowych Warszawa łatwo wygospodaruje w tym celu jedno miejsce na posesji, dbając jednocześnie o jej estetykę.