Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Okres świąteczny ściśle wiąże się z domową krzątaniną, zakupowym szaleństwem i gruntownymi porządkami w domu. Po zakończonych przyjęciach pozostaje bałagan, niechciane prezenty i nadmiar jedzenia.

Magia dzielenia się z innymi

Pożywienie można oddać w organizowanych w każdym regionie jadłodzielniach, Żywność trafi do potrzebujących, a w lodówce znajdzie na miejsce dla lekkostrawnych produktów. Nietrafione prezenty powinny trafić na internetowe aukcje. Warto przejrzeć ogłoszenia lubuskie. Znalezienie odpowiedniego działu nie sprawi trudności, Z łatwością odsprzedamy niechcianą elektronikę, złe dobrany sweter z motywem świątecznym albo kolejny zestaw garnków.
Chcą wystawić przedmiot na sprzedaż należy zrobić dokładne zdjęcie. Określić rozmiar i wymiary oraz podać cenę. Warto pozostawić sobie możliwość niewielkiej negocjacji, podąć kwotę 10% wyższą niż ta, na którą wyceniamy wartość rzeczy. Korzystając z lokalnych serwisów dobrą opcją jest umożliwienie odbioru osobistego, co ogranicza koszty potencjalnego kupca, związane z wysyłką towaru.
Forma płatności to przelew na konto sprzedającego bądź rozliczenie gotówkowe przy odbiorze. Gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów zabiera cenną przestrzeń w mieszkaniu. Utrudnia ewentualną zmianę miejsca zamieszkania i poprzez zwłokę w dokonaniu sprzedaży obniża wartość przedmiotu zwłaszcza z sektora elektroniki i multimediów. Istnieje też możliwość dodania ogłoszenia w dziale: oddam za darmo. Dla nas nietrafione prezenty mogę sprawić innym osobom ogromną radość.

Artykuł powstał przy współpracy z Tablica lubuskie