Zalanie telefonu dotykowego. Co robić, gdy zalejemy nasz telefon? Skup zalanych telefonów

Uszkodzenia telefonów komórkowych to nic nadzwyczajnego. Dochodzi do nich niezwykle często a przyczyna leżeć może zarówno po stronie użytkownika, jak i wadliwych części czy oprogramowania. Jednym z najczęstszych powodów, dla których telefon ulega uszkodzeniu jest jego zalanie. Telefony towarzyszą nam praktycznie zawsze i wszędzie – zabieramy je ze sobą do łazienki, spacerujemy nad morzem, rozmawiamy w deszczu. O usterkę więc nie trudno.

Zalanie telefonu dotykowego

Zalanie telefonu dotykowego doprowadzić może do wystąpienia wielu mniej lub bardziej poważnych usterek. Im szybciej zareagujemy (tzn. wyjmiemy urządzenie ze zbiornika wodnego, wyłączymy, wyjmiemy baterię i inne ruchome elementy oraz osuszymy przy pomocy ręcznika) tym większe są nasze szanse na to, że telefon da się uratować. Często jednak straci on w naszych oczach na wartości, a w naszej głowie pojawi się skup zalanych telefonów.

Skup zalanych telefonów

To, czy i za ile uda nam się sprzedać telefon po zalaniu zależy oczywiście od stopnia uszkodzenia. Jeśli będzie on w pełni sprawny, liczyć możemy na największy zarobek. Jeśli telefon nie chce się włączyć wciąż jeszcze mamy szansę na odsprzedanie poszczególnych części.