Wymiana szkła w smartfonie. Stłuczona szybka w telefonie – co robić? Wymiana szkła w smartfonie

Wiele osób posiadających smartphona zmaga się z bardzo uciążliwym problemem, jakim jest pęknięta szybka. Niestety do uszkodzenia dojść może w bardzo prosty sposób – zwykle wystarczy upadek z niewielkiej wysokości. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wymiana szkła w smartfonie.

Wymiana szkła w smartfonie – samodzielnie, czy w serwisie?

Oczywiście najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do autoryzowanego serwisu. Dzięki temu zyskamy pewność, że usługa ta zostanie wykonana rzetelnie i nic innego nie zostanie przypadkiem uszkodzone. Niestety jest to także rozwiązanie bardzo kosztowne. Inną możliwością jest oddanie telefonu do punku zajmującego się naprawą sprzętu elektronicznego takiego jak telefony czy tablety – jest to usługa tańsza, ale też mniejsza jest gwarancja, że zostanie ona wykonana poprawnie. Alternatywa jest samodzielna wymiana szybki – w Internecie znaleźć można wiele poradników, jak to zrobić. Należy jednak liczyć się z tym, że telefon bardzo łatwo można uszkodzić.

Wymiana szkła w smartfonie

Niestety w wyniku stłuczenia szybki często dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza i konieczna może okazać się wymiana ekranu w smartfonie. Tej czynności lepiej nie podejmować się samodzielnie i powierzyć ją w ręce profesjonalistów.