Aplikacje dla kobiet w ciąży

Coraz więcej młodych małżeństw decyduje się na potomstwo. Ale nie tylko młode. Są przecież małżeństwa, które mimo iż są na przykład dziesięć lat ze sobą nie mogą mieć dziecka i dopiero po jakimś czasie im się udaje. Każda kobieta bez wyjątku, która spodziewa się swojego pierwszego dziecka czuje wiele obaw. A to czy dziecko jest zdrowe i czy ciąża rozwija się prawidłowo. Wiadomo, że im kobieta jest starsza jakieś komplikacje mogą wystąpić. W internecie lub na smartfony istnieją różne aplikacje stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić do czego służy aplikacja dla ciężarnej.

Po co kobietom w ciąży aplikacje?

Dużo kobiet stresuje się ciążą. Dlatego też, zostały opracowane specjalne aplikacje dla kobiet spodziewających się dziecka, po to aby mogły spokojnie przejść przez każdy etap ciąży. Istnieje kilkanaście różnych aplikacji, które można pobrać na swojego smartfona. Jedną z takich aplikacji jest: ExpectingBaby. Ta aplikacja to zbiór usystematyzowanych informacji na temat każdego etapu ciąży. Co tydzień pojawiają się informacje i opisy, które pozwalają kobietom zrozumieć na jakim etapie ciąży się znajdują. W tej aplikacji można dodać także pierwsze zdjęcie usg. Pozwala to zachować wspomnienia. Gdy dziecko w końcu pojawi się na świecie, za pomocą omawianej wyżej aplikacji możemy stworzyć unikalną wiadomość, która będzie zawierała dokładną godzinę narodzin, wzrost, wagę. Można dodać także pierwsze zdjęcie dziecka. Tak przygotowaną wiadomość będzie można wysłać do wszystkich kontaktów zapisanych w telefonie.
Kolejną bardzo przydatną aplikacją jest JESTEM W CIĄŻY. W tej aplikacji jest trochę inaczej. Pozwala nam wprowadzić przewidywaną datę porodu. Wszystko po to, aby dostosować informacje do wieku ciąży. Dzięki programowi kobieta w ciąży jest w stanie skontrolować swój stan np. poprzez śledzenie nastroju, apetytu, wagi, energii. Kobieta uzyskuje także informacje, jak w danym momencie rozwija się jej dziecko, co mu się wykształca w danym tygodniu, co zaczyna odczuwać i ile powinno mierzyć.

Jeśli są ciężarne kobiet, które boją się o ciąże to naprawdę warto pobrać sobie na smartfona taka aplikację. Zawsze to pomoże im poznać czym jest i jak rozwija się ciąża, no i ich dziecko.