Laptopy poleasingowe, czy warto kupić?

Możliwe, że choć raz słyszałeś o laptopach poleasingowych. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne, stojąc przed wyborem urządzenia do pracy, mają często na taki zakup ograniczony budżet. Jednocześnie zależy im na wysokiej wydajności komputera, przez co decydują się na używane modele. Dlatego na rynku znajdziemy różnorodne aukcje używanych komputerów, w tym poleasingowe laptopy. Czym jest laptop poleasingowy i z dlaczego warto go wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Spis treści

Laptopy poleasingowe co to oznacza?. 1

Używany laptop – dlaczego warto wybrać laptop poleasingowy?. 1

Jak sprawdzać laptopy poleasingowe przed kupnem?. 1

Gdzie szukać laptopa poleasingowego?. 2

Laptopy poleasingowe co to oznacza?

Urządzenia elektroniczne są fundamentem efektywności wielu przedsiębiorstw. Jako narzędzia pracy, wielkie korporacje zapewniają swojemu zespołowi tylko najwydajniejsze jednostki. Zakup nowych urządzeń wiąże się jednak ze znacznym obciążeniem finansowym, dlatego ogromną popularnością cieszy się leasing sprzętu komputerowego. Pozwala to rozłożyć koszt na niskie raty, oraz możliwość wymiany urządzeń po zakończeniu umowy. Czym jest leasing laptopa?  Leasing jest formą dzierżawy, w której pomiędzy leasingobiorcą, a leasingodawcą podpisywane jest zobowiązanie na czas określony. Zwykle jest to okres od 24 do 36 miesięcy, a po jej zakończeniu laptopy wracają do właściciela. Co dalej dzieje się z laptopami po leasingu? Trafiają do partnerskich outletów komputerowych, gdzie przygotowywane są do odsprzedaży. Laptopy poleasingowe są zatem pierwotnie użytkowanymi przez korporacje narzędziami pracy, które  po zakończeniu dzierżawy trafiają do sklepów komputerowych, w promocyjnej cenie.

Używany laptop – dlaczego warto wybrać laptop poleasingowy?

Wzrost popularności zakupu urządzeń z drugiej ręki, zawdzięczają głównie świetnemu stosunkowi ceny do oferowanej mocy i jakości obudowy. Pomijając kwestię ogromnej oszczędności, wynikającej z zakupu taniego laptopa z outletu, zamiast nowego egzemplarza, o wiele gorszych parametrach, laptopy poleasingowe, oferują znacznie więcej niż tylko niską cenę. Korzyści jakie dają, najprościej będzie wytłumaczyć za pomocą porównania ich do laptopów używanych. Już wiesz, że modele poleasingowe pochodzą od firm, które niegdyś dzierżawiły go od leasingodawcy. W przeciwieństwie do nich, używane laptopy pochodzą z prywatnych rąk, lub lombardów i pozbawione są wszystkich korzyści wynikających z zakupu – gwarancji serwisowej, bezpłatnego zwrotu, czy dostawy. Kupno używanego laptopa często wiąże się również z brakiem pewności, co do faktycznego stanu urządzenia. Sprzęty poleasingowe, wykorzystywane były głownie do pracy biurowej, co wiąże się z małym stopniem eksploatacji. W rezultacie tani poleasingowy laptop jest świetnym zamiennikiem nowych urządzeń, gdyż za niewielką kwotę otrzymujemy bowiem urządzenie o bardzo dobrych parametrach, odporne na uszkodzenia i posiadające gwarancję.

Jak sprawdzać laptopy poleasingowe przed kupnem?

Zakup używanego laptopa wiąże się z szeregiem decyzji, które nie mogą być podejmowane pod wpływem emocji, a na podstawie dokładnej analizy korzyści i ryzyka. Tym samym, dostępne na aukcjach laptopy poleasingowe, należy sprawdzić nie tylko pod względem wizualnego stanu, czy wielkości, ale także specyfikacji. Jej dobranie do naszych potrzeb, jest kluczową kwestią podczas wyboru urządzenia do pracy, nauki, czy rozrywki. Inne parametry będzie posiadał bowiem poleasingowy laptop gamingowy, a inne tani używany notebook na uczelnię. Istnieje również mnóstwo szczegółów, które mogą nam wiele powiedzieć. Podpowiedź, odnośnie stanu technicznego znajduje się w wyglądzie zewnętrznym danego modelu. Laptopy poleasingowe noszą ślady drobnych rys, zadrapań, czy lekko wytartych klawiszy, które wynikają ze zwyczajnego użytkowania. Jeśli jednak laptop ma nawet małe pęknięcia, lub braki w obudowie, może to świadczyć o upadku laptopa, co prawdopodobnie wpłynęło na jego podzespoły. Sprzęt wymaga również sprawdzenia stanu matrycy, która narażona na wielogodzinną pracę, może posiadać martwe pixele. To również nie skreśla urządzenia, ale może stanowić już pewną niedogodność. Laptopy poleasingowe z gwarancją pozwolą uzyskać szybką i sprawną pomoc, gdy stan zakupionego urządzenia się pogorszy

Gdzie szukać laptopa poleasingowego?

Coraz częściej, zamiast komputerów stacjonarnych, użytkownicy stawiają na mobilne laptopy biznesowe. Dają one większą swobodę, zarówno w biurze, jak i w podróży. Jeśli zdecydowałeś się na zakup poleasingowego laptopa, warto zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Poszukiwania sprzętu powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego sprzedawcy, prowadzącego jeden z serwisów komputerowych, które zajmują się profesjonalną odsprzedażą urządzeń, pochodzących z zakończonych umów wynajmu –  takiego jak na przykład Otokomputery. Najłatwiejszym sposobem, jest sprawdzenie dostępnych w sieci opinii byłych klientów. One powiedzą Ci najwięcej o jakości oferowanych usług.