Razem raźniej

Wymiana doświadczeń i praktyk nauczycielskich z innymi bez wychodzenia z domu? Wydaje się to idylliczną wizją, ale dzięki operon kursy internetowe, marzenia można urzeczywistnić. Materiały szkoleniowe dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników przez cały okres trwania szkolenia. To uczestnik warsztatu decyduje, gdzie, kiedy i ile czasu poświęci na naukę.

Jak pedagog z pedagogiem

Możliwość skonfrontowania swojego zdania z innymi pedagogami ma niebotyczny wpływ na wzrost kompetencji zawodowych. Sugestie, rady i propozycję rozwiązań niecodziennych sytuacji podsuwane przez bardziej doświadczonych kolegów po fachu, ułatwiają zrozumienie i pozwalają na szybkie rozstrzygnięcie wątpliwości. Kurs kończy się sesją egzaminacyjną. Pozytywne zaliczenie gwarantuje uzyskanie certyfikatu.
Wachlarz tematyczny jest bardzo szeroki. W ofercie znajdują się szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych, relacji z rodzicami czy specjalistyczne warsztaty z poszczególnych przedmiotów. Ciągłe rozwijanie swoich umiejętności chroni przed przedwczesnym wypaleniem zawodowym, pomaga radzić sobie w sytuacjach konfliktowych i stresujących. Do uczestnictwa w wybranym module niezbędny jest jedynie sprzęt komputerowy oraz dostęp do internetu. Oczekiwania społeczne wobec gremium pedagogicznego są wysokie. Tylko wykwalifikowani specjaliści sprostają wyzwaniu stawianemu przez młodzież, ich rodziców i opiekunów. Renomowane placówki oświatowe powinny inwestować w rozwój swoich pracowników, aby umożliwić utrzymanie wysokiego poziomu edukacji oraz zaufania w swoim rejonie.