Bezpieczny senior – smartwatch z lokalizatorem. Zegarek jako telefon

Podobnie jak w przypadku dzieci, opieka nad osobą starszą wymaga bycia w nieustannym kontakcie. Świetną pomocą może się okazać zegarek – lokalizator dla seniora.

lokalizator dla seniora

Jest to wielofunkcyjne urządzenie, łączące nowoczesny zegarek, telefon, lokalizator GPS i urządzenie alarmowe z wbudowanym przyciskiem SOS. Jego prosty i estetyczny wygląd trafi w różnorodne gusta.

Zegarek jako telefon. Dlaczego warto rozważyć zakup smartwatcha dla osoby starszej?

Wyposażenie seniora w zegarek jako telefon znacząco ułatwia komunikację. Urządzenie, dzięki własnej karcie SIM pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń. W przypadku osoby starszej równie istotna jest możliwość weryfikacji, gdzie aktualnie się ona znajduje. Smartwatch posiada funkcję GPS, dzięki której można nie tylko odtworzyć trasę, jaką dana osoba przeszła, ale również zlokalizować jej aktualne położenie z dokładnością do kilku metrów. Dodatkowo przycisk SOS pozwala na natychmiastowe powiadomienie wyznaczonej osoby o sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu posiadacza zegarka.

Dzięki tym wszystkim funkcjom zegarek typu smartwatch to idealne rozwiązanie, znacząco ułatwiające opiekę nad osobami starszymi.