Kłopotliwe uszkodzenie matrycy

Nowoczesne urządzenia, które możemy kupić w sklepach elektronicznych cieszą nasze oko stylowym wyglądem oraz zaawansowaną funkcjonalnością. Każdy kolejny model telewizora czy laptopa wprowadzany na rynek posiada nowatorskie rozwiązania, które czynią go atrakcyjniejszym. Do takich rozwiązań należy między innymi podświetlenie matrycy led, które uatrakcyjnia wygląd samego urządzenia, zwiększa komfort oglądania tv czy pracy z takim modelem. Coraz częściej decydujemy się na zakup właśnie takiego sprzętu. Niestety, jak to w życiu bywa, czasem tego typu elementy ulegają uszkodzeniu. Jest to kłopotliwe. W jaki sposób przebiega wymiana podświetlenia oraz jaka będzie wymiana podświetlenia matrycy led cena?

Przebieg wymiany

Tego typu usługę najlepiej zlecić serwisowi, ponieważ samodzielnie bardzo trudno to zrobić. Próbując wymienić matrycę samodzielnie narażamy się na dodatkowe uszkodzenia, wyższe koszty, nerwy i stres. Aby wymienić podświetlenie matrycy led należy rozkręcić cały sprzęt. Decydując się na profesjonalny serwis, nie musimy martwić się tym, że zepsujemy coś dodatkowo, zgubimy drobne części lub nie będziemy potrafili złożyć naszego sprzętu z powrotem. Fachowcy dokonają oceny stanu naszego telewizora czy laptopa, wymienią podświetlenie matrycy, zrobią to profesjonalnie, szybko i przy zastosowaniu nowoczesnych części. Taka usługa wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami ale wówczas mamy pewność, że nasz sprzęt znajdzie się w dobrych rękach a po wykonanej usłudze znów będziemy mogli z niego korzystać. Transportując sprzęt do serwisu, musimy go odpowiednio zabezpieczyć: uważamy szczególnie na samą matrycę i taśmy łączące ją ze sprzętem tak aby nie doprowadzić do kolejnych uszkodzeń. Wymiana podświetlenia matrycy led polega na wymianie uszkodzonych taśm led a następnie sprawdzeniu czy światło jest równomiernie rozproszone. Wymiana musi być przeprowadzona bardzo precyzyjnie ponieważ skutkiem drobnego nawet potknięcia może być zła jakość obrazu i fatalny komfort pracy z urządzeniem. Dlatego właśnie samemu nie powinno się tego robić.

Koszt wymiany

Wymiany podświetlenia matrycy led dokonujemy w specjalistycznym serwisie gdzie możemy liczyć na bezpłatną ocenę stanu sprzętu oraz wycenę kosztów. Serwis wykona usługę w sposób fachowy i profesjonalny a nasz sprzęt będzie wyglądał jak nowy i będziemy mogli dalej z powodzeniem go używać. Wymiana podświetlenia matrycy led cena jest uzależniona od kilku różnych czynników – rodzaju zastosowanego modelu podświetlenia, sprzętu używanego do naprawy oraz ceny samego serwisu. Musimy też pamiętać, że najczęściej płacimy osobno za koszt wykonanej usługi i za części, które trzeba wymienić. W większości serwisów koszt wymiany podświetlenia matrycy wynosi od 50 do 150 złotych. Za części zapłacimy drożej bo od 100 do nawet 300 złotych.