Reballing chipsetu Wrocław – notebook. Technika naprawy chipsetu

Artefakty i kłopoty z grafiką – notebook

Każda nawet najlepsza karta graficzna posiada swoją żywotność. Jeśli jesteśmy posiadaczami drogiego układu graficznego zamiast kupna nowego, możemy zdecydować się na reballing chipsetu. Jest to proces usuwania starych cynowych kulek układu i zastępowanie ich nowymi. Chipset reballing możemy przeprowadzić kiedy mamy do czynienia z tzw “zimnym lutem”. Jest to sytuacja, w której kulki cyny stają się mało elastyczne i przestają przewodzić prąd.

Taka naprawa karty może przedłużyć jej życie nawet o 5 lat. Warunkiem tak długiego użytkowania karty po naprawie jest jej prawidłowa diagnoza. Najlepsze efekty uzyskuje się gdy uszkodzeniu uległo fizyczne połączenie cyny. W innych wypadkach zaleca się całkowitą wymianę układu.

Wykonanie reballingu – reballing chipsetu Wrocław

Reballing notebook jest bezpiecznym zabiegiem, który powinien umieć przeprowadzić każdy dobry serwis komputerowy. Samodzielne wykonywanie tego procesu wiąże się z ryzykiem uszkodzenia laptopa podczas rozkręcania lub podgrzewania spoiny. Beż odpowiedniego sprzętu łatwo możemy doprowadzić do roztopienia lub osmalenia plastików. Ceny reballingu wahają się od 200 do 500 zł. Jeżeli szukasz serwisu zapraszam reballing Wrocław.