Usterki laptopów. Kiedy komputer nie działa jak powinien: objawy awarii procesora, objawy uszkodzenia karty graficznej w laptopie

Usterki laptopów – Rozpoznanie awarii podzespołu

Kiedy komputer przestaje się uruchamiać lub słychać jego pracę, ale obraz się nie pojawia, naprawa podzespołu może być skomplikowana i kosztowna. Dlatego bardzo ważne jest, żeby umieć rozpoznać pierwsze objawy usterki laptopów.

Objawy uszkodzenia karty graficznej w laptopie – Artefakty graficzne

Czarne kwadraty migające po ekranie, czy znaczący spadek jakości wyświetlanych grafik. Mogą to być pierwsze objawy uszkodzenia karty graficznej w laptopie. Niepokoić powinno nas również nagłe wyłączanie się sprzętu. Każda zmiana w rozdzielczości lub jakości grafiki powinna być przez nas zbadana.

Objawy awarii procesora – Pikanie i piszczenie

Ostry sygnał dźwiękowy (pikanie) może sugerować objawy awarii procesora. Do innych objawów uszkodzenia procesora należą także przegrzewanie się komputera, pojawiania się tzw “blue screena”, czy też wyświetlanie czarnego ekranu.

Rozpoznałem usterkę laptopa. Co robić?

W przypadku objawów uszkodzenia karty graficznej, procesora lub innego podzespołu poleca się jak najszybciej zanieść komputer do serwisu. Przedłużające się opóźnianie naprawy może doprowadzić do uszkodzenia wielu innych podzespołów, a nawet całego laptopa.